VFU-guider

VFU-kurser

Dokument mm

Utdrag ur belastningsregistret

Studenten ansvarar för att beställa ett utdrag ur belastningsregistret i god tid innan VFU:n börjar. Utdraget gäller bara ett år, beställa nytt en gång per år så du kan visa ett gällande utdrag på din VFU-plats vid begäran.

Om registerutdrag
Ladda ner blanketten (pdf)

VFU-schema

Kontakt

VFU-koordinatorer och VFU-mentorer

VFU-koordinatorer, Linköping

Camilla Prytz (on, fre/må)
År 7–9 och Gymnasiet
013–28 27 80 
camilla.prytz@liu.se
Campus Valla, Hus D, rum 35:222

Lill Ekenger (on-to)
GLP 4-6 och  Teaching Practice (TP)
013–28 44 95
lill.ekenger@liu.se
Campus Valla, Hus D, rum 35:222

Carin Ek-Eskilsson (må, on)
GLP F-3, Övningsskolor
013-28 40 24
carin.ek-eskilsson@liu.se
Campus Valla, Hus D, rum 35:222

Inger Haglund (må-fre)
Yrkeslärarprogrammet, ULV, VAL, KPU och Snabbspåret
013–28 20 18 
inger.haglund@liu.se
Campus Valla, Hus D, rum 35:222

VFU-koordinatorer, Norrköping

James Edouart (on-to)
GPL Fritidshem
013-28 67 13
james.edouart@liu.se
Bomullsspinneriet, rum B221

Helene Svensson (on-fre)
Förskollärarprogrammet
011–36 30 36
helene.svensson@liu.se
Bomullsspinneriet, rum B221

VFU-mentorer

Maritha Lindgren (förskola) (to)
maritha.lindgren@liu.se

Jeanette Schedewie (7-9, gy) (on fm, to)
jeanette.schedewie@liu.se


Övningsskolor för F-3